Zmęczenie, bóle głowy a problemy z pamięcią i koncentracją

Witam, Mam 35 lat, wykształcenie wyższe, st.podypl, 3 dzieci, pracuję zawodowo. Zawsze byłam sprawna intelektualnie. Od jakiegoś czasu często zapominam (np. co miałam zrobić, co miałam powiedzieć, gdzie iść itp. ) Mam problemy z koncentracją, zebraniem myśli, nie umiem "przemyśleć problemu".nie pamiętam, że o czymś rozmawiałam, pytam po kilka razy o to samo. Przeszkadza mi to w pracy, w życiu osobistym również.Dodam, że mam niedoczynnośc tarczycy, leczoną. Bywam zmęczona i często mam bóle głowy

Podobne trudności mogą wynikać zarówno z przemęczenia, stresu, kryzysu, nieodpowiedniego trybu życia (związanego z ww jak i np z dietą), ale także trudności o podłożu emocjonalnym czy chorobowym (np depresja). Zachęcam do skonsultowania się z lekarzem. Jeśli po diagnostyce wykluczy somatyczne podłoże trudności (chorobę), warto się zgłosić do psychologa, psychoterapeuty i przyjrzeć emocjonalnym źródłom zaburzeń.

Niedoczynność tarczycy może mieć objawy w postaci depresji, której pewne cechy u Pani występują. Z drugiej strony jeżeli poziom hormonów dzięki leczeniu jest prawidłowy te objawy nie powinny być z tym powiązane. Tak czy inaczej, jeżeli te objawy przeszkadzają Pani i otoczeniu, powinna Pani zdecydować się na psychoterapię ponieważ depresja jest poważną i niebezpieczną chorobą.
Pozdrawiam