Zmęczenie i obfite miesiączki a menopauza

Witam, mam 45 lat, od kilku lat objawy menopauzy, prowadzę bardzo aktywny tryb życia, nie miałam problemów z nieregularnymi obfitymi, bolesnymi miesiączkami. Od roku miesiączka nieregularna, zbyt skąpe krwawienia, kilka razy bardzo obfite ale krótkie 3-4 dni. Martwi mnie stan obecny. Miesiączka spóźniona o 3 tyg. Krwawienie od 2 tyg. Bardzo, obfite ze skrzepami. Brak bolesności. Pojawiły się bolesne skurcze łydek, ogromne zmęczenie, brak sił. Czy może być gorzej? Pozdrawiam. Jagoda.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem np. anemii jako konsekwencji przedłużającego się krwawienia. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się ze specjalistą ginekologiem oraz lekarzem POZ w celu wykonania podstawowych badań.