Zmęczenie i rozdrażnienie u 24-letniej kobiety

Mam 24 lata. Mój zawód to opiekun osób starszych. Jestem codziennie w terenie od 7 rano do 14 a jeszcze dziecko domowe obowiązki. nie mam siły na nic. czuje się zmęczona i rozdrażniona. w nocy budzę się nawet do 3 razy. jem nie regularnie. czasem uda mi sie zjeść sniadanie. Moje posiłki w ciągu dnia to chleb wędliny lub parówki masło czasem mleko . Przeważnie jem bułki słodkie albo czosnkowe bo idę od jednego podopiecznego do drugiego i w tym czasie jem. Ważę 84,5 kg przy wzroście 173.

Witam!

Zmęczenie i rozdrażnienie mogą wynikać z nieregularnego żywienia oraz życia w biegu. Przyczyną jest najprawdopodobniej odczuwany przez Panią stres. Polecam próbę uregulowania nawyków żywieniowych ( np. przygotowywanie posiłków zawczasu, na wynos). Przydatne może być zastanowienie się nad aktywnościami, które mogą przynieść pani odprężenie w ciągu dnia. Porada psychologa także może być przydatna - można udać się do niego poprzez skierowanie od lekarza lub prywatnie.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią. Od dłuższego już czasu opisywane jest i badane zjawisko wypalenia zawodowego. Z tych źródeł wynika, że wypalenie zawodowe może dotyczyć młodych osób z niedługim stażem zawodowym. Okazuje się, że na przebieg i rozwój tego syndromu mają wpływ: rodzaj wykonywanej pracy i warunki w jakich pracujemy. Również aktywność polegająca na pomaganiu innym powoduje, że znajduje się Pani w grupie podwyższonego ryzyka jeśli chodzi o rozwój wypalenia zawodowego. Dodatkowo obszar zawodowy nie jest jedynym w Pani życiu. Ma Pani swoje życie osobiste. Zmęczenie, rozdrażnienie, kłopoty ze snem mogą być sygnałami, że dochodzi do przeciążenia Pani organizmu. Również sposób Pani odżywiania się jest niepokojący. Tak sobie myślę, że mogą to być wystarczające okoliczności by spotkała się Pani bezpośrednio z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/