Zmęczenie i senność oraz TSH na poziomie 5,44

Witam. Od jakiegoś czasu cierpię na ciągłe zmęczenie i senność. Dodatkowo zaczęłam tyć, mimo zdrowego odżywania i dużej aktywności fizycznej (wcześniej w takich samych warunkach schudłam i utrzymywałam wagę). Zrobiłam badania i mój wynik TSH to 5,44. Czy przed wizytą u endokrynologa powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania? Jestem kobietą i mam 21 lat. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

Pani TSH jest zdecydowanie na zbyt wysokim poziomie. Należałoby wykonać w tej sytuacji dodatkową diagnostykę, a mianowicie antyTPO i antyTG, Ft3, FT4 oraz wykonać USG tarczycy, aby wykluczyć hashimoto.

Pozdrawiam,
Wiktoria Kreft
dietetyk kliniczny
www.sports-med.pl