Zmęczenie i senność parę dnipo stosunku a ryzyko ciąży

Cześć,

mam pytanie, bo ja już nie wiem co mi jest. 2 dni po owulacji kochałam się z chłopakiem z prezerwatywą, tylko że jak skończył to nasienia nie było, on się wystraszył, parę dni później zaczęłam czuć się zmęczona, senna, ogółem jestem palaczką, ale od tamtego czasu mam wstręt do papierosów, nie smakują mi moje ulubione potrawy i mam ochotę na różne rzeczy. Mam również wzdęty brzuch i ból w podbrzuszu, ból piersi. Dzisiaj to już 13 dzień od stosunku, tak 3 dni temu zaczęły się brązowe upławy, a dziś dostałam okres tylko że 5 dni za wcześnie, nigdy mi się to nie zdarzało i dodatku jest dużo słabszy niż zazwyczaj. Dodam jeszcze, że tydzień po stosunku, gdy zaczęły się objawy zrobiłam test i wyszedł negatywny, może to za wcześnie. Proszę o jakąś odpowiedź, co mi może być?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!

Jeśli krwawienie jednak się pojawiło (nawet kilka dni za wcześnie) to nie wskazuje to raczej na ciążę. Przyczyną złego samopoczucia i wczesnej miesiączki mogły być natomiast jakieś zaburzenia hormonalne i po zakończeniu krwawienia wszystko powinno wrócić do normy. Natomiast dla pewności z racji tego, poprzedni test był wykonany dość wcześnie, myślę, że powinna Pani teraz wykonać test ciążowy jeszcze raz. Jeśli wynik będzie negatywny to należy obserwować sytuację w kolejnym cyklu - gdyby problem się powtórzył to należy skonsultować się z ginekologiem w celu bardziej dokładnej diagnostyki.

Pozdrawiam!