Zmęczenie i uczucie puchnięcia powiek po jedzeniu słodyczy

WITAM.MIAŁAM ROBIONĄ KRZYWĄ CUKROWĄ WYNIK WYSZEDŁ NA CZCZO 123,4 PO 2GODZ 229, 6 P.DOKTOR STWIERDZIŁA CUKRZYCĘ I ZALECIŁA MIERZENIE CUKRU W DOMU GLUKOMETREM NA CZCZO WYNIKI OD 90 DO 110 PO POSIŁKU 2GODZ OD 100 DO 140 JEDYNIE PARĘ RAZY WYSZEDŁ MI WYSOKI POZIOM CUKRU PO 2GODZ OD ZJEDZENIA SŁODKIEGO TO 140 DO 190 CZY TO JEST CUKRZYCA PO ZJEDZENIU SŁODYCZY ODCZUWAM ZMĘCZENIE I SENNOSĆ,ORAZ UCZUCIE PUCHNIĘCIA POWIEK MOJE RODZEŃSTWO RÓWNIEŻ CHORUJE NA CUKRZYCĘ ALE NIE WIEM CZY TO CUKRZYCA POZDRAWIAM

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli