Zmęczenie i wieczne dobicie

Witam. Przytłacza mnie to życie. Trudność sprawia mi nawet otwieranie drzwi kluczami. Wszędzie widzę problemy. Trudno mi zmienić takie myślenie. Nie mam na to siły. Wszystko mnie przytłacza. Jestem wiecznie zmęczona i to mnie dobija! Teraz mam zmianę leków, po której lepiej się czuję. Potrzebuję impulsu do zmiany życia! Po zmianie leków mam mniejszą depresję. Jak mam sobie poradzić z moim problemem?

Witam serdecznie,
radziłbym skorzystać z pomocy psychoterapeuty.
psychoterapia wspomaga działanie leków i motywuje do działania-
Może Pani zapisać się na kurs pozytywnego myślenia,
lub np. na kurs tańca czy malowania. Twórczość działa antydepresyjnie, ruch działa antydepresyjnie, sport działa antydepresyjnie. Dieta ostre potrawy z dużym udziałem Chili. Gorzka czekolada. Banany w minimalnym stopniu
działają antydepresyjnie. Istnieją też specjalne rytuały
powodujęce wydzielanie się minimalnych ilości endorfin, jak np. wzoszenie rąk w gesście triumfu itd.
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.

Witam serdecznie,
myślę, że warto udać się do psychoterapeuty. Połączenie farmakoterapii z psychoterapią może przynieść znacznie lepsze efekty. Wspólna praca z terapeutą powinna przyczynić się do zmiany interpretowania różnych sytuacji, relacji, siebie, czyli m.in. do zmiany myślenia negatywnego, o którym Pani wspomniała.
Zachęcam do osobistej konsultacji.
Pozdrawiam i życzę wielu pozytywnych zmian w nadchodzącym roku.
Monika Wiatr

Witam serdecznie,
To dobry znak, że zmiana leków pomogła w zmniejszeniu objawów depresji. Choroba ta wymaga jednak pomocy specjalisty poza leczeniem farmakologicznym. Wspomina Pani o niechęci do wykonywania codziennych czynności, jest Pani przytłoczona a samopoczucie pozostawia wiele do życzenia. Dolegliwości są na tyle uciążliwe, że zaczęła Pani szukać pomocy - to dobrze. Dostrzega Pani trudności i chce się z nimi uporać.
Zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Pomocy specjalisty będzie pomocna w polepszeniu funkcjonowania.
Zapraszam na rozmowę indywidualną w Centrum Medycznym Prima-Med w Łodzi na ul. Jana Matejki 3/5.
Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Rachubińska