Zmęczenie i wyrzuty sumienia po złym dzieciństwie

witam wstyd mi o tym pisać moje dzieciństwo nie bylo łatwe tata pił wyzywal uciekalam teraz mam swoja rodzine dwoje dzieci które kocham ale jestem zlą matka krzycze na dzieci wyzywam dzieci sie mnie boją wszystko mnie denerwuje jak ktoś mlaska szoruje nogami brałam leki na wyciszenie ale nie bardzo mi pomagałymam wyzuty sumienia że krzywdze słowem moje dzieci ale nie umiem zapanować nad sobą ciągle jestem zdenerwowana i zmęczona bardzo ciężko tak życ:(

Witam,
NIE jest Pani złą matką. Troszczy się Pani o swoje dzieci, chce Pani dla nich jak najlepiej, widzi Pani swoje zachowanie, które może im szkodzić, chce Pani to zmienić, napisała Pani ten list.
Na Pani emocje, myśli i zachowanie mają nadal wpływ niedobre rzeczy, które działy się w Pani dzieciństwie. Same leki tu nie wystarczą.
Tego wpływu może się Pani pozbyć.
Może Pani stać się jeszcze lepszą matką dla swoich dzieci.
Warto to zrobić dla nich i warto to zrobić dla siebie.
Jest Pani "ciężko tak żyć" więc już czas to zmienić. Jest to w pełni możliwe!
W podobnej sytuacji jaki Pani są tysiące kobiet i mężczyzn w Polsce. Nazywają siebie Dorosłymi Dziećmi Alkoholików (DDA). To co zdarzyło się bowiem w ich dzieciństwie przez długi czas niszczyło ich dorosłe życie.
Na początek proponuję poczytać o DDA np. zajrzeć na stronę http://www.dda.pl/ - tu jest także forum, na którym może Pani poznać historie innych osób i napisać o swoich przeżyciach. Warto też zajrzeć na stronę http://www.dda.charaktery.eu/
Warto także skorzystać z pomocy grupy wsparcia dla DDA . W Gdańsku proszę zadzwonić do Wojewódzkiego Ośrodku Terapii Uzależnień w Gdańsku (58 301-51-32) i zapytać o miejsce i terminy spotkań takich grup.
Może też Pani skorzystać z indywidualnej terapii.

Proszę koniecznie zacząć coś robić. Pani wycierpiała wiele w dzieciństwie i teraz cierpi, dzieci mogą w pełni korzystać z Pani miłości.
Proszę to zrobić dla siebie, dla nich, dla całej swojej rodziny.

Zobaczy Pani jak pięknie może być!

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Artur Brzeziński - DDA