Zmęczenie, nerwy i brak energii a depresja

Mam problem dużo się denerwuję ostatnio jestem ospała zmęczona wszystkim nie mam ochoty na żadne kontakty czy to może być objaw depresji? ostatnio zbyt wiele osób obwinia mnie o wszystko a ja już poprostu nie radzę sobie z tym wszystkim,nawet ni mam ochoty na rozmowy telefoniczne..prosze o pomoc

Witam,
może to być objaw depresji. Rozumiem, że taka sytuacja w której wiele osób Panią obwinia, tym bardziej w stanie obniżonego nastroju, może być bardzo wyczerpujące i może powodowac niechęć do jakichkolwiek kontaktów, jednak bardzo gorąco zachęcałabym do zmobilizowania sił i odwiedzenia specjalisty. Jeśli jest to depresja, to najlepszym wyjściem byłoby połączenie leczenia farmakologicznego z psychoterapią, dlatego zachecam do wyboru placówki gdzie przyjmuja zarówno lekarze psychiatrzy jak i psychologowie. Pierwsze kroki w leczeniu zapewne będą miały na celu aktywację, pomoc Pani w zmobilizowaniu sił oraz odzyskaniu motywacji, być może zostanie włączone leczenie farmakologiczne. Jednak w tych pierwszych momentach najważniejsze są Pani działania, być może już napisanie o swoim problemie było dla Pani nie małym wysiłkiem, zachecam do kolejnych kroków, warto! W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości może się Pani ze mną kontaktować telefonicznie bądź mailowo jeśli Pani woli. Pozdrawiam.