Zmęczenie, niepokój i rozdrażnienie przed miesiączką

Co miesiąc przed miesiączką przeżywam koszmar.Oto niektóre z objawów: zmęczenie,niepokój,rozdrażnienie,poczucie pustki,smutek,niskie poczucie własnej wartości,podatność na przeziębienia,problemy z koncentracją,bóle brzucha,wzdęcia,biegunki,opuchnięte piersi,problemy ze snem,trądzik,ogromny apetyt na fast-foody,słodycze, alkohol.Niedawno miałam depresję,czy może to mieć związek?Wykryto u mnie niedobór żelaza i lekarz zalecił bardziej staranną dietę i ograniczenie alkoholu. Co jeszcze mogę zrobić?

Problemy emocjonalne ktore Pani doskwierają prawdopodobnie związane są z PMS czyli zespołem napięcia przedmiesiaczkowego. Czasem dolegliwości psychiczne(np wahania nastroju) sa tak męczące, ze niezbędna jest farmakoterapia. Zachęcam do poczytania trochę na temat domowych sposobów radzenia sobie z PMS w internecie. A jesli sposoby relaksacji nie pomogą moze Pani spróbować skorzystać z pomocy psychiatry. Niektóre stabilizatory nastroju sa aplikowane pacjentkom z PMS podczas ostatniej fazy cyklu i sa niezwykle pomocne.