Zmęczenie, niska samoocena, brak akceptacji siebie i myśli samobójcze

Witam.ciągłe zmęczenie,bardzo niska samoocena,izolowanie się od ludzi,brak akceptacji siebie,nic mnie nie cieszy, czasami myśli samobójcze,brak motywacji,wstyd,drażnią mnie nawet rodzice,nie mogę sie z nikim dogadać dla innych jestem dziwakiem niechęć do wszystkiego. Błagam o pomoc!! bo już mam tego dość nie mam ochoty do życia czy to jakaś choroba? depresja? czy da sie to wyleczyć? bo już naprawde mam dość tego

Jeśli pojawiają się u Pana myśli, by zakończyć życie, to w pierwszej kolejności proszę udać się do psychiatry (nie potrzebuje Pan skierowania od lekarza rodzinnego), by pomógł Panu farmakologicznie. Szuka Pan odpowiedzi na pytanie, czy uda się Panu pokonać to, co Pan przeżywa. Z doświadczeń osób cierpiących na depresję czy też dłuższe okresy obniżenia nastroju wynika, że jest możliwa poprawa samopoczucia i zmiany swojego życia. Myślę jednak, że wiele z tych osób potrzebowało wsparcia z zewnątrz. Proszę nie zwlekać i udać się do lekarza, który pomoże Panu w pierwszych krokach, a następnie zdecyduje Pan (być może wspólnie z lekarzem) co dalej. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Tak, może być to depresja, nie jest jednak możliwe postawienie żadnej diagnozy jedynie za pośrednictwem Internetu.
Zawsze jest możliwa poprawa sytuacji, podjęcie leczenia i rozwiązanie problemów. Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego w swojej okolicy.

Pozdrawiam!

Systematyczną pracą nad sobą, swoimi sposobami myślenia i działania, nad emocjami oraz motywacją - i innymi mechanizmami, tendencjami, cechami...- można jak najbardziej pozbyć się każdego problemu. W tym wypadku jak najszybciej powinien zgłosić się Pan do psychologa i podjąć z nim psychoterapię. Jeżeli pojawiają się myśli samobójcze, to znaczy iż stan emocjonalny jest bardzo rozchwiany. Można go wyrównać, ale do tego potrzebna będzie Panu pomoc osoby z zewnątrz. Pozdrawiam.