Zmęczenie od rana, brak energii i bóle mięśni

Witam.Wstaję rano zmęczona,bolą mnie mięśnie,brak mi chęci do działania i energii.Najbardziej,jak tylko mogę,unikam kontaktu ze znajomymi,po prostu nie mam chęci na spotkania.Obsesyjnie myślę na temat swojego ciała,którego nie akceptuję.Nie mogę zmotywować się do prawie niczego.Mam niskie poczucie własnej wartości,nie wierzę w siebie.Nie mam nadziei na przyszłość,wszystko jest takie nużące,szybko przemija.Leczę się na depresję Fluoxetyną już 4 lata,ale nie widzę stałej poprawy.

Dzień dobry.

Opisany przez Panią stan wskazuje na zasadność konsultacji psychologicznej bądź psychoterapeutycznej, której efektem będzie prawdopodobnie podjęcie przez Panią psychoterapii. Dodać trzeba, że należałoby również przekazać lekarzowi, który przypisał Pani leki, że nie przynoszą one spodziewanego efektu.

Pozdrawiam.

Dzień dobry, leczy się pani 4 lata farmakologicznie - rozumiem, że lek przepisał lekarz psychiatra - zachęcam żeby zgłosiła mu pani brak ustąpienia objawów. Zachęcam również aby zapytała pani lekarza psychiatrę dlaczego nie zalecił leczenia psychoterapeutycznego (jeśli nie zalecił). Zastanawiam się dlaczego cierpiąc na opisane przez panią objawy przez 4 lata nie rozpoczęła pani psychoterapii? Pozdrawiam.