Zmęczenie oraz brak koncentracji a zmiany hormonalne

Mam 18 lat. Ciągle odczuwam zmęczenie oraz brak koncentracji. Czy powodem mogą być jakieś zmiany hormonalne? Wydaje mi się, że moje obwłosienie ciała jest zbyt obfite.

Lek. Krzysztof Szmyt

Tak, zdecydowania wahania hormonalne wpływają na nastrój i poziom koncentracji. Poziom owłosienia zależy od stężeń hormonów androgennych w organizmie. Jeśli wydaje się Pani, że owłosienie jest zbyt obfite zalecam konsultację z ginekologiem-endokrynologiem i ocenę profilu hormonalnego.