Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmęczenie oraz senność a bulimia i anoreksja

Mam 17 lat, po czterech latach udało mi się skończyć z problemem anoreksji i bulimii. Jem zdrowo, 5 wartościowych posiłków dziennie + spora aktywność fizyczna, bardzo dużo biegam (chyba, że przeszkadzają mi w tym kontuzje jak aktualnie). Od 4 lat jestem wegetarianką (nie ma to związku z zaburzeniami odżywiania przez jakie przechodziłam). Często dokucza mi zmęczenie i senność, nawet jeśli danego dnia nie pojawił się żaden wysiłek. Czym może to być spowodowane?
17 LAT ponad rok temu

Tłuszcze wielonienasycone

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Dieta wegetariańska może doprowadzić do niedoborów żelaza, które reguluje proces natleniania krwi i wszystkich narządów, przez co możemy czuć się osłabieni i zmęczeni. Kolejnym minusem tego sposobu odżywiania jest brak odpowiedniej podaży białek a co za tym idzie aminokwasów , które są niezbędne dla prawidłowej pracy organizmu. Warto także podkreślić fakt iż problemy z odżywianiem, przez które na szczęście już przeszłaś pozostawiają po sobie pewne przemijające piętno. Możliwe, że twój organizm potrzebuje czasu by przyzwyczaić się do nowej sytuacji.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, Może to być spowodowane niedoborami witaminy B12 lub nieprawidłowo skomponowaną dietą. Pozdrawiam Edyta Obolewicz

Mgr Edyta Obolewicz jest wykwalifikowanym dietetykiem z doświadczeniem w pracy z pacjentami. W pracy zawodowej skupia się na kompleksowym podejściu do pacjenta oraz jego problemów, proponując indywidualnie dobrane porady dietetyczno-żywieniowe. Prowadzi prywatny gabinet dietetyczny Mr&Mrs Beauty w Gdyni.
0

Witam, być może Twoja dieta jest zbyt małokaloryczna lub niedoborowa w składniki odżywcze np żelazo. Zalecałabym zrobienie morfologii oraz skonsultowanie sposobu żywienia pod kątem jakościowym i ilościowym z dietetykiem. Pozdrawiam

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy