Zmęczenie oraz senność a bulimia i anoreksja

Mam 17 lat, po czterech latach udało mi się skończyć z problemem anoreksji i bulimii. Jem zdrowo, 5 wartościowych posiłków dziennie + spora aktywność fizyczna, bardzo dużo biegam (chyba, że przeszkadzają mi w tym kontuzje jak aktualnie). Od 4 lat jestem wegetarianką (nie ma to związku z zaburzeniami odżywiania przez jakie przechodziłam). Często dokucza mi zmęczenie i senność, nawet jeśli danego dnia nie pojawił się żaden wysiłek. Czym może to być spowodowane?
17 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dieta wegetariańska może doprowadzić do niedoborów żelaza, które reguluje proces natleniania krwi i wszystkich narządów, przez co możemy czuć się osłabieni i zmęczeni. Kolejnym minusem tego sposobu odżywiania jest brak odpowiedniej podaży białek a co za tym idzie aminokwasów , które są niezbędne dla prawidłowej pracy organizmu. Warto także podkreślić fakt iż problemy z odżywianiem, przez które na szczęście już przeszłaś pozostawiają po sobie pewne przemijające piętno. Możliwe, że twój organizm potrzebuje czasu by przyzwyczaić się do nowej sytuacji.