Zmęczenie organizmu przy IBS

Witam, Mam ogromny problem. Choruje na IBS, wczesniej tylko postać zaparciowa od lipca, kiedy byłam na kontrolnych badaniach ciągle mam biegunki.. Od września zaczął się dramat.. Ciągle jestem na stoperanie, żeby wyjść z domu do szkoły. Wczesniej wystarczalo 1-2 tabletki , od miesiąca codziennie biorę od 4-6 tabletek .. Czuje ze mój organizm jest strasznie wymeczony. Proszę o porady, nie wiem juz kompletnie co robić.. Wizyta u gastrologa jest chwilowo niemożliwa..

Witam Panią,

Istotną rolę w leczeniu zespołu jelita drażliwego odgrywa odpowiednie żywienie. Pomocna może okazać się dieta FODMAP, jednak zalecana jest konsultacja z dietetykiem, który po zebraniu dokładnych informacji o Pani stanie zdrowia oraz sposobie żywienia będzie mógł zaproponować właściwą terapię dietetyczną.

W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
a.monika.wieckowska@gmail.com

Pozdrawiam