Zmęczenie, osłabienie i drżenie rąk po odchudzaniu

Czy to cukrzyca? Mam 18 lat. Przez rok zrzuciłem ponad 12 kg. Od pewnego czasu zauważam u siebie niepokojące objawy - zmęczenie, nagłe osłabienie i drżenie rąk (występujące jakiś czas po posiłku). Pogorszył mi się wzrok. Zauważyłem także, iż mimo tego, że jem normalnie (a nawet nieco więcej), moja waga wciąż spada. Badanie cukru wykonane testem GLUKOZAtest wykazało, iż jest on nieco za niski. Czy to cukrzyca czy może tylko hipoglikemia?

Nie wiem czy robiłeś test na czczo czy może po posiłku. Zrób badanie cukru na czczo w przychodni. Z wynikami udaj się do lekarza, który przeprowadzi szczegółowy wywiad i wskaże przyczynę Twoich dolegliwości.

Mgr Ewa Tomczyk Dietetyk, Wrocław

Witam,
niskie stężenie glukozy we krwi świadczy o hipoglikemii.
Redukcja ilości spożywanych kilokalorii przez dłuższy czas często pociąga za sobą niedobory substancji odżywczych, takich jak magnez czy wapń.
Warto przeanalizować jadłospis który Pan stosuje i zastanowić się, czy uwzględnia on podaż wszystkich składników odżywczych na odpowiednich poziomach.
Źródłem powyższych substancji mineralnych są produkty mleczne, warzywa strączkowe, orzechy, pieczywo pełnoziarniste.
Pozdrawiam