Zmęczenie po przyjmowaniu tabletki Atarax

Biorę atarax na sen. Jednak gdy biorę go wieczorem, przed spaniem (godz. 21.00/22.00) to na drugi dzień jestem cały dzień (ew.większość dnia) przymulony/zmęczony po tej tabletce. Czy jest na to rada? Czy z hydroksyzyną jest jak z kofeiną, tzn. nadmiar można można wydalić z moczem (gdy ktoś sie napije za duzo kawy ma podobno dużo pić, żeby wydalić kofeinę). Z góry dziękuję.

Niestety, uczycie senności ( interpretowane przez pacjentów jako "przymulenie" i "zmęczenie" ) jest podstawowym i najczęstszym działaniem niepożądanym preparatów niezawierających hydroksyzynę. Proszę poinformować Pani lekarza ( tego który leczenie zlecił ) że te objawy występują i poprosić o podanie alternatywnego leczenia, odpowiedniego dla Pani choroby. Przyjmowanie dużych ilości płynów w tym wypadku nie zwiększy znacząco czasu eliminacji leku i jego metabolitów (głownie metabolitów, bo sama hydroksyzyna jest w b. małym stopniu eliminowana z moczem, dopiero cetyryzna do której przekształca hydroksyzne wątroba jest usuwana z moczem w dużych ilościach )