Zmęczenie przy depresji i nerwicy

Witam od kilku lat leczę lekami depresje i nerwice ale od tygodnia czasu dostrzegłam ze jestem bardziej zmęczona wczesniej zasypiam i do tego co jakis czas w ciagu dnia drga mi powieka . Mam wizytę u lekarza w czwartek ale niepokoje sie czym moze byc to spowodowane . Boje sie ze moze od stresu ponieważ depresja wiąże sie z prawie ciągłym stresem a moze brak witamin sama juz nie wiem . Bede wdzięczna za kazda odpowiedz. Z gory dziekuje .

Wspomaganie leczenia farmakologicznego psychoterapią jest w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem, ponieważ daje dużo bardziej realną szansę na powrót do zdrowia. Jednocześnie pozwala łatwiej konfrontować się z codziennym stresem.
Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Być może warto po latach leczenia lekami rozważyć również psychoterapię ?
Szczególnie, że w przypadku nerwicy psychoterapia jest podstawową metodą leczenia. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam serdecznie,

Z Pani listu wynika, że jest Pani wykończona swoim stanem psychicznym. Pomimo leczenia depresja ani lęki nie znikają, a wzrasta poczucie braku kontroli.
Bardzo często taki stan związany jest z naszą strukturą pojmowania świata oraz nie zbyt dobrych strategii radzenia sobie z problemami, które często w życie dorosłe przenosimy z naszego dzieciństwa.
Mówi o tym terapia schematu. Zakłada ona, że podczas naszego wczesnego życia, w wyniku niedostatecznie zaspokojonych potrzeb emocjonalnych powstają w nas schematy, które wpływają na to jak postrzegamy świat. Do tego uczymy się jak tworzyć relacje z innymi na podstawie tego jak więź i relację tworzyli z nami rodzice i inne ważne dla nas osoby. To zatem może również wpływać na nasze poczucie sprawczości, sposoby radzenia sobie oraz poczucie wartości.
Zachęcałabym Panią do skorzystania z psychoterapii. Same leki nie pomagają w tego typu problemach, gdyż nie uczą nas jak sobie radzić z otaczającym nas światem.
Zachęcam do przeczytania tekstów na moim blogu o schematach, może będzie to dla Pani pomocne.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochanczewksa

www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
www.integral.com.pl