Zmęczenie, senność a ryzyko przetrenowania

witam jakieś 2 lata temu miałem taką fazę, że ciągle byłem zmęczony senny ospały było mi zimno raz ciepło nie robiłem przerw w treningu w ogóle przez rok trenuje kulturę ciała 4x tyg. zrobiłem 2 tyg. przerwy całkowitej i mi minęło może wypłukałem glikogen z organizmu albo przetrenowałem układ nerwowy

Witam,

skoro złe samopoczucie ustąpiło w czasie kiedy zrobił Pan przerwę w treningach to ewidentnie przemęczył Pan swój organizm ćwicząc codziennie. Nie należy przetrenowywać organizmu.Zawsze zaleca się robić przerwy w celu regeneracji. Mięśnie muszą mieć czas na odpoczynek, odbudowę.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

WYdaje mi się,że nie stosuje Pan racjonalnego treningu. W sporcie "dobrze" nie znaczy "jak najwięcej i jak najczęściej". Z Pana opisu ewidentnie wynika,że organizm był przetrenowany. Proponuję konsultację ze specjalistą (np.trener personalny, psycholog sportu, instruktor kulturystyki), podczas której omówi Pan racjonalny harmonogram treningów. Pozdrawiam.