Zmęczenie, senność, brak apetytu - co mi dolega?

Ostatnimi czasy moje samopoczucie jest bardzo złe. Jestem senna, zmęczona, nie mam ochoty na nic. Zdarza mi się wybuchnąć płaczem z byle powodu, stałam się bardzo nerwowa i leniwa. Mam 15 lat. Na ogół mój dzień wygląda tak że, przychodzę ze szkoły kładę się do łóżka i śpię, budzę się późno zajrzę do książek (nie bardzo opuściłam się w nauce) idę się myć i spać i tak cały czas. Na obiad nie mam w ogóle ochoty (jestem bardzo szczupła, ważę 41 kg na 161 cm wzrostu), rano zazwyczaj nie jadam śniadania, na które zresztą też nie mam ochoty. W szkole zjem 1 czy 2 kołaczyki. Kolacji nie jadam. Mama bardzo się martwi, zawsze mówię jej że coś zjadłam, bo ona wciska mi obiad. Na który w ogóle nie mam ochoty. Od 2 tygodni występują u mnie bóle głowy. Czy powinnam iść na jakieś badania? Jak tak, to na jakie?
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Na podstawie opisanych przez Ciebie objawów zdecydowanie trudno postawić jakąkolwiek diagnozę. W szczególności w ramach porady internetowej. By cokolwiek stwierdzić konieczne jest pełne zebranie wywiadu, badanie fizykalne oraz badania dodatkowe.

Wśród przyczyn Twoich objawów może znajdować się bowiem anemia, choroby infekcyjne, zaburzenia tarczycy jak i inne zaburzenia endokrynlogiczne. Tym bardziej powinnaś się jednak zgłosić do lekarza ze względu na swoją niedowagę. Pamiętaj bowiem, że ponieważ jesteś w okresie wzrostu i dojrzewania, taka niedowaga może być niebezpieczna dla Twojego organizmu.