Zmęczenie, senność, negatywne nastawienie i brak chęci do życia

Mam parę problemów. podejrzewam że może być to depresja, cukrzyca. Mam negatywne nastawienie nic mnie nie cieszy, mam wszystkiego dosyć, nic mi się nie chce, ciągle jestem jakaś zmęczona, nie mam ochoty żyć, wszystko mnie nudzi, denerwuje,nie mam ochoty wychodzić z domu.czuje się ociężała, senna. Na to co się dzieje w moim życiu reaguje obojętnieJem częściej niż wcześniej nawet słodyczy.Czesto spie w dzien. Nie uprawiam sportu i nie jem zdrowo. Proszę o poradę.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Niestety, drogą wirtualną nikt nie jest w stanie postawić diagnozy. Napisała Pani, że podejrzewa u siebie dwa główne problemydepresję albo cukrzycę. Hipoglikemia może dawać podobne objawy jak depresja. Poza tym, nic nie wyklucza, że cierpi Pani na dwie choroby. Cukrzyca i depresja mogą przecież ze sobą współwystępować. Zarówno cukrzycy, jak i osoby z depresją wykazują symptomy, o których Pani wspomniała, a więc: osłabienie, uczucie zmęczenia i senności, obniżony nastrój, zniechęcenie, obojętność uczuciową, dysforię, silne uczucie głodu. Hipoglikemię należy różnicować z zaburzeniami nastroju. Niestety, przez Internet nikt nie jest w stanie stwierdzić, co Pani dolega. Na pewno Pani kondycji psychicznej i fizycznej nie sprzyja fakt, iż odżywia się Pani niezdrowo i unika aktywności fizycznej. Radziłabym udać się do lekarza, który wykona Pani odpowiednie badania i będzie mógł postawić odpowiednie rozpoznanie oraz zaproponuje optymalne leczenie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od zaproponowania Pani wstępnej konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu, celem wykonania wstępnej diagnostyki, m.in. badanie kontrolne poziomu hormonów tarczycy i kobiecych, oznaczenie poziomu cukru we krwi oraz tzw. krzywej cukrowej i poszerzonej morfologii.

Myślę, ze taka zwyczajna rozmowa z psychologiem byłaby dla Pani pomocną.
Jeśli miałaby Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu.

Życzę Pani dużo energii życiowej,
irena.mielnik.madej@gmail.com