Zmęczenie spowodowane pracą po 12 godzin a wybranie się na saunę, basen i solarium

witam pracuje po 12 godzin 4 razy w tygodniu mam suche oczy czerwone jestem zmeczona poniewaz to zmiany nocne chcialabym wybrac sie na basen saune oraz solarium czy to nie bedzie zbyt duzym szokiem dla organizmu dodam ze cale dnie przesypiam jakie witaminynalezy spozyc poniewaz czuje sie ciagle zmeczona? jakie badania wykonac?agnieszka

Milena Lubowicz

Z badań można wykonać morfologię, poziom glukozy i TSH. Najlepiej kupić preparat wielowitaminowy, których jest duży wybór bez recepty w aptece. Jeżeli chodzi o basen czy saunę, to wręcz mogłyby one Pani pomóc się zrelaksować i odpocząć.
Pozdrawiam

 Lek. Milena Lubowicz

Dzień dobry Pani Agnieszko,
wprowadzenie aktywnych form odpoczynku jest jak najbardziej dobrym pomysłem, proszę rozpocząć od jednej wybranej formy aktywności, najlepiej związanej z ruchem i wysiłkiem fizycznym - wtedy sauna może wspomóc odprężenie.
Warto rozważyć dostosowanie jadłospisu do intensywnej pracy w systemie zmianowym ( polecam biodietetykę)
Wykonanie badań kontrolnych jest zalecane raz w roku ( badania podstawowe, TSH, Ekg w przypadku decyzji o saunie).
Pozdrawiam serdecznie