Zmiana charakteru krwawienia miesięcznego a aktywny tryb życia

Witam. Mam 15 lat i mam problem z miesiączką. Czasami krwawienie jest bardzo obfite oraz zdarza się, że jest bardzo skąpe i co najdziwniejsze jest koloru brązowo- bordowe oraz ma bardzo nie przyjemny zapach. Martwi mnie to. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieję, gdyż prowadzę aktywny tryb życia i zdrowo się odżywiam. Bardzo proszę o pomoc oraz poradę na te okropnie (czasami) obfite miesiączki. Pozdrawiam!
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Mimo że już miesiączkujesz nadal znajdujesz się w okresie dojrzewania, a Twoja równowaga hormonalna nie jest jeszcze do końca ukształtowana. Podejrzewam że zróżnicowany charakter miesiączek wynika właśnie z wahań poziomu hormonów. Nie masz powodów do niepokoju.