Zmiana diety przy chorobie Hashimoto

Witam, wczoraj została stwierdzona u mnie choroba hashimoto moje wyniki tsh 2,62 anty-tg 331 tpo-ab 98,3 i guzki na tarczycy, dr poinformowała mnie o potrzebie przyjmowania hormonu i selenu i oczywiście zmiany diety - bezglutenowa i mocne ograniczenie nabiału który uwielbiam czytam różne informacje ale tak naprawdę mam mentlik w głowie i nie wiem od czego zacząć mam nadwagę - 84 kg przy wzroście 175 i mocnej budowie ciała proszę o podpowiedź od czego zacząć i na co zwrócić uwagę

Nie ma potrzeby wykluczania z diety glutenu ani nabiału. Wazniejsze jest unikanie jodu. Nie należy spożywać ryb morskich (tuńczyk, łosoś, dorsz, makrela, mintaj, halibut) ani jodowane soli. Poza tym należy ograniczyć brokuły, kalafior i warzywa kapustne. W celu dostarczenia odpowiedniej dawki selenu należy spożywać codziennie 1-2 orzechy brazylijskie.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska