Zmiana długości cyklu a przyjmowanie Duphaston

Witam. Dostalam od swojego ginekologa Duphaston I okreslone dawkowanie od 14 do 23dnia cyklu, z tym ze bedac na wizycie okreslilam swoj cykl jako 32-34dni a od dwoch miesiecy(miesiac przed rozpoczeciem I terazniejszy) miesiaczka wystapila po 25dniach,moje pytanie: czy powinnam zmienic dni przyjmowania leku? I jak obliczyc dni plodne w takiej sytuacji? dodam ze z partnerem staramy sie o dziecko,dlatego wazna jest dla mnie odpowiedz. mieszkam w uk,a lekarza mam w pl niestety... Pozdfrawiam.

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest ustalenie kiedy wystęuje owulacja (najlepiej wykonująć badanie USG monitorujące dojrzewanie i pęknięcie pęcherzyka). Od momentu owulacji Duphaston stosuje się prze około 10 dni.