Zmiana endoprotezy stawu biodrowego

W NIEDŁUGIM CZASIE BĘDĄ MI WYJMOWAĆ STARĄ CEMENTOWĄ ENDOPROTEZĘ (WELLER) STAWU BIODROWEGO I WYCINAĆ GUZ MIEDNICY MAŁEJ. ZABIEG ODBĘDZIE SIĘ BEZ TRANSFUZJI KRWI. POINFORMOWANO MNIE, ŻE WSKAZANE BĘDZIE PRZYJĘCIE OK. 10 JEDNOSTEK (?) ERYTROPOETYNY. CHCIAŁABYM WIEDZIEĆ JAK DZIAŁA EPO I ILE KOSZTUJE JEDNOSTKA - CZY JEST NA RECEPTĘ ZE ZNIŻKĄ? DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ.

Nie rozumiem dlaczego zabieg nie może być wykonany, a następnie lub w trakcie zabiegu zostanie przy ewentualnej dużej utracie krwi przetoczona ta krew. Erytropoetyna to bardzo drogi preparat, który przelicza się na jednostki międzynarodowe (najniższa dawka w ampułce to 500), nie jest w takim przypadku refundowana. Wskazana jest w przypadku objawowej niedokrwistości w przebiegu przewlekłej choroby nerek, w czasie chemioterapii lub po, w przygotowaniu przed autotransfuzją krwi (może to być w Pani przypadku kiedy nie ma możliwości przechowywania wystarczającej ilości krwi własnej). EPO (erytropoetyna) powoduje podniesienie poziomu hemoglobiny we krwi. Proszę na ten temat uzyskać konkretne informacje u chirurga, który Panią będzie operował.