Zmiana godziny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych a ich skuteczność

Witam serdecznie, mam następujący problem. Zmieniłam godzinę brania tabletek po 7-dniowej przerwie na 20:00, zawsze brałam je o 18:30, jednak zapomniałam o 3 tabletce z pierwszego tygodnia i wzięłam ją następnego dnia ok. 7:30 rano. Czy antykoncepcja jest zachowana? Czy mój organizm poprzez zmianę godziny dostosował się już od 1 tabletki? Czy działa jeszcze według starego systemu przyjmowania? Dodam tylko, że biorę tabletki Yasmin od 5 lat i że w dniu pierwszej tabletki miałam niezabezpieczony stosunek.

Witam!
Biorąc pod uwagę opis sytuacji wydaje się, że ochrona antykoncepcyjna powinna być zachowana. Podczas opóźnienia w przyjęciu tabletki liczy się czas od przyjęcia poprzedniej tabletki, w Pani przypadku było to około 11,5 godziny, więc nie powinno dojść do zmniejszenia ochrony. Niewielka zmiana pory przyjmowania tabletki wprowadzona od nowego opakowania nie powinna mieć znaczenia. Jednakże biorąc pod uwagę to, że prawdopodobieństwo ciąży jest największe w pierwszym i ostatnim tygodniu, warto przez tydzień od tego opóźnienia stosować prezerwatywę, a przed rozpoczęciem następnego opakowania wykonać test ciążowy (ze względu na stosunek odbyty w dniu pierwszej tabletki). Teoretycznie antykoncepcja powinna być zachowana, ale dla pewności warto postąpić w ten sposób. W przypadku wyniku testu ciążowego negatywnego może Pani kontynuować antykoncepcję, a w przypadku wyniku dodatniego należy zgłosić się do ginekologa. Pozdrawiam serdecznie!