Zmiana godziny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych a ich skuteczność

Biorę tabletki od 7 miesięcy czy jak zacznę nowe opakowanie mogę zmienić godzinę np. z 22.00 na 16.00. Czy będzie to miało jakiś niekorzystny wpływ?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.
Najlepiej byłoby zażyć dwie tabletki bez zastosowania 36-godzinnej przerwy. Jeżeli chcesz zmienić godzinę przyjmowania tabletek od nowego opakowania najlepiej jest przyjąć pierwszą tabletkę wcześniej, wówczas skuteczność doustnej antykoncepcji będzie zachowana.
Pozdrawiam!