zmiana godziny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych i opóźnienie w przyjęciu pigułki

Witam, od kilku miesięcy brałam tabletki o godzinie 14, ostatnie 2 blistry brałam o godzinie 21. Podczas brania 2 blistru, zapomniałam wieczorem wziąć tabletkę i wzięłam ją kolejnego dnia rano przed godz. 9.00 Czy 12-godzinne dopuszczalne opóźnienie nie zostało przeze mnie przekroczone? Czy po przestawieniu się na godzinę 21 organizm przez branie 1 blistra już się przyzwyczaił i teraz to dopuszczalne 12 godzin tyczy się godzin 21.00 - 9.00? Dziękuję za odpowiedź!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, tak, należy uznać, że 12-godzinne opóźnienie nie zostało przekroczone i ochrona antykoncepcyjna została zachowana.