Zmiana godziny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych podczas cyklu

witam. normalnie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne o godzinie 18. Jednak chciałam zmienić godzinę ich brania dlatego wzięłam tabletkę o 18 w dany dzień, później około 1 w nocy (czyli kilka godzin później ale dnia już następnego) kolejnego dnia wzięłam o godzinie 4 w nocy a następnego o godzinie 9 i zamierzam już zostać przy tej godzinie. Jestem w trakcie 2 tygodnia obecnego blistra i moje pytanie brzmi: czy antykoncepcja została zachowana?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, pomiędzy tabletkami, 2 i 3, minęło ponad 12 godzin, co zmniejszyło skuteczność antykoncepcji. Powinna Pani stosować dodatkową antykoncepcję od tamtego czasu przez co najmniej tydzień. Jeśli chciała Pani zmienić porę stosowania tabletek warto byłoby to zrobić po 7-dniowej przerwie wraz z rozpoczęciem nowego opakowania. Pozdrawiam.