Zmiana grupy krwi po transfuzji a WZW B

Witam, Kiedy byłam niemowlakiem miałam transfuzję krwi przez co zostałam zarażona żółtaczką typu B. Chciałabym się zapytać czy przez transfuzję możliwa jest zmiana grupy krwi? Ponieważ w książeczce urodzenia grupa krwi to AB , a podczas badań do operacji wyszło, że grupę krwi mam 0 . Chcę być dawcą krwi, jednak wiem że przez żółtaczkę jestem zdyskwalifikowana, ale chciałabym wiedzieć czy po 20-stu latach ten wirus jeszcze jest i czy można wykonać jakieś badania, aby dowiedzieć się czy jestem

Aleksander Ropielewski

Można wykonać badanie na obecność antygenu Hbs we krwi. Nie możliwa jest zamiany grupy krwi. Niestety nie będzie Pani mogła oddać krwi z racji na zakażenie.