Kobieta , 45 lat W nadnerczu prawym widoczna jest zmiana guzkowa o wym. 23x15mm gestość w fazie natywnej ok 12j.H, wzmacniająca po podaniu kontrastu do 39-40-38j.H(faza tętnicza, żylna, opóżniona. Współczynnik wypłukiwania ok. 4%, współczynnik względny ok.3% całość obrazu TK oraz wyliczone współczynniki wypłukiwania nie sa typowe dla adenoma.mam 44 lata i na jaki rodzaj guza wskazuje ten opis TK .Proszę o poradę i gdzie się z tym udać.Halina
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry Pani Halino,

Celem dalszej diagnostyki powinna Pani zostać zakwalifikowana do hospitalizacji w oddziale / klinice endokrynologii. Charakter zmiany wymaga szczegółowej diagnostyki hormonalnej, a po jej przeprowadzeniu najprawdopodobniej konieczne będzie leczenie operacyjne, ew. po odpowiednim przygotowaniu farmakologicznym - w przypadku zaistnienia takiej potrzeby.

Z poważaniem,

Marek Derkacz

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.
  • USG nerek – USG jest jedną z młodszych metod diagnostycznych polegającą na obrazowaniu narządów za pomocą fal ultradźwiękowych. Zalety tego sposobu diagnozowania to: nieinwazyjność, łatwość wykonania, bezpieczeństwo i możliwość powtarzania w krótkich odstępach czasowych.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: