Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana guzkowa w prawym nadnerczu

W nadnerczu prawym widoczna jest zmiana guzkowa o wym. 23x15mm gestość w fazie natywnej ok 12j.H, wzmacniająca po podaniu kontrastu do 39-40-38j.H(faza tętnicza, żylna, opóżniona. Współczynnik wypłukiwania ok. 4%, współczynnik względny ok.3% całość obrazu TK oraz wyliczone współczynniki wypłukiwania nie sa typowe dla adenoma.mam 44 lata i na jaki rodzaj guza wskazuje ten opis TK .Proszę o poradę i gdzie się z tym udać.Halina
KOBIETA, 45 LAT 12 miesięcy temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Dzień dobry Pani Halino,

Celem dalszej diagnostyki powinna Pani zostać zakwalifikowana do hospitalizacji w oddziale / klinice endokrynologii. Charakter zmiany wymaga szczegółowej diagnostyki hormonalnej, a po jej przeprowadzeniu najprawdopodobniej konieczne będzie leczenie operacyjne, ew. po odpowiednim przygotowaniu farmakologicznym - w przypadku zaistnienia takiej potrzeby.

Z poważaniem,

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety