Zmiana hyperechogeniczna w USG piersi 32-letniej osoby

Witam! Moje usg piersi, w sutku prawym na godz.10.30 około 30mm od brodawki zmiana hipoechogeniczna śred, 8,5mm, obok w kwadracie zew, górnym kilka mniejszych torbielek śr,3,5-4mm, tkanka gruczołowa w obrębie ogona spenca hiperechogeniczna( w tym miejscu blizna pooperacyjna 5 lat temu).doły pachowe bez zmian.Wnioski zwyrodnienie Torbielowato- włókniaste birads 2. co znaczy hiperechogeniczna? czy to może być rak?Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Podsumowanie badania - BIRADS 2 - zmiana łagodna oznacza obecność zmian z pewnością łagodnych, ryzyko złośliwości 0%, nie wymaga dalszej diagnostyki. Hiperechogeniczna czyli jaśniejszy na obrazie, taki obraz mogą dawać struktury twarde i zbite takie jak kości, zwapnienia a także gazy.
Pozdrawiam