Zmiana kierunku szkoły średniej

Witam, mam 18 lat i jestem w trzeciej klasie technikum. Jestem na kierunku technik obsługi turystycznej. Od początku czuję, że to nie dla mnie. Nie wiem dlaczego nie podjęłam takiej decyzji wcześniej, mam słabe oceny, bo kompletnie nie czuję, że muszę się uczyć, nie mam motywacje do tego, bo ten kierunek nie jest dla mnie. Każdy mi mówi, że teraz jest za późno na zmianę szkoły, a ja zastanawiam się nad szkołą dla dorosłych. Co robić?

Witaj,
Ważniejsze od zmiany szkoły obecnej jest wybbrania tej,która sełni Twoje oczekiwania.W tym celu najlepiej zasięgnąć pomocy specjalisty/doradca zawodowy,psycholog,terapeuta/,bo powodem braku motywacji mogą być bardzo różne problemy i warto je wziąć pod uwagę w wyborze drogi życiowej.
Pozdrawiam i zachęcam.

Dzień dobry, myślę, że dobrym pomysłem byłaby konsultacja z doradcą zawodowym i/lub coachem kariery który pomoże pani odpowiedzieć sobie na pytania co chce pani robić w życiu. Pozdrawiam.