Zmiana klimatu a opóźniona miesiączka

Witam. Chciała bym zapytać czy prawda jest to, ze od zmiany klimatu może opóźnić się miesiączka czy jest to tylko mit? Mieszkam w sZkocji a teraz jestem w Grecji na 3 tygodnie. Miesiączka spóźnia mi się 5 dni a oś ponad tygodnia boli mnie brzuch jak na miesiączke. Zazwyczaj jak bolał mnie brzuch to od razu dostawałem miesiączke. Bardzo proszę o pilna odpowiedz. Dodam tez, ze mam nadzieje Ze jestem w ciąży, ale robiłam test w pierwszy dzień spodziewanej miesiączki i wyszedł negatywny niestety...

Lek. Tomasz Budlewski

stres itp mogą opóźnić wystąpienie krwawienia. Proponuje powtórzyć test za parę dni.