Zmiana koloru literek przy niewielkiej czcionce

Witam! Mam 23 lata i pracuję przy komputerze jako informatyk i ostatnio zauważyłem, że przy niewielkiej czcionce niektóre literki mam wrażenie jak by były w kolorze zielonym. Głównie są to małe literki 'r' i 'l'. Dodam, że wszystkie literki widzę wyraźnie, tylko po prostu część ich mi się koloruje. Noszę okulary gdyż mam wadę, nie pamiętam czy plus czy minus, w każdym razie nie widzę na odległość. Wartość wady mam na 1.0 na obu oczach i całkiem niedawne badania, bo około 2 miesięcy temu.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się ponownie do okulisty i opowiedzieć powyższą sytuację. Bez badania okulistycznego nic więcej powiedzieć nie można.