Zmiana koloru paznokcia po pielgrzymce

Witam, Po pielgrzymce na której byłem tydzień przed Wielkim piątkiem 2015 roku, paznokieć zmienił kolor. Mogło to być spowodowane tym że podczas pielgrzymki kiedy spociła się stopa skarpetka zaczęła podchodzić pod skarpetkę. Na dzień dzisiejszy to jest 12 maja wygląda tak (zdjęcie w linku). https://drive.google.com/file/d/0B4HXnzKzG7ycWTdwMk1QZURkM2M/view?usp=sharing Czy to coś poważnego ?

Aleksander Ropielewski

Doszlo do rozwarstwienia paznokcia od macierzy spowodowane to jest urazami podczas marszu lub urazem. Paznokieć z czasem samoczynnie odpadnie, a w jego miejsce wyrośnie nowy. NIe ma powodu do niepokoju.