Zmiana koloru w badaniu helicobacter pylori

Witam, mam pytanie odnosnie wyniku badania na helicobacter pyroli. w czasie gastroskopii mialam pobrany wycinek do badania i na poczatku krazek byl w kolorze zoltym..po jakim czasie zmiana koloru na rozowy jest juz nieistotna? mi zmienil sie kolor po dwoch tygodniach czy jest powod do zmartwien czy to jest juz normalna reakcja tego krazka pod wplywem temperat czy powietrza?czy to jednak moze oznaczac zakazenie h.pyroli? dziekuje za odp. M

Test o którym Pani pisze nalezy odczytywać zgodnie z zaleceniami producenta, po kilku do kilkunastu minut. Zmiana barwy później nie ma żadnego znaczenia, test zmienia się pod wpływem kontaktu z powietrzem.