Zmiana kształtu piersi, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, antybiotykoterapia i zapalenie jajników

Witam, zaobserwowałam u siebie zmianę kształtu piersi. Odnoszę także wrażenie, że moje brodawki się powiększyły, a na piersiach pojawiły się niebieskie żyły. Biorę tabletki antykoncepcyjne, do wytrysku nie dochodzi wewnątrz pochwy, a jeśli już to tylko z prezerwatywą. Jestem w trakcie antybiotykoterapii z powodu zapalenia jajników. Dziś powinnam dostać okres, ale przez jajniki zaczęłam krwawić już kilka dni temu. Jednak plamienie jest inne, tak jakby śluz zabarwiony krwią. Mogę być w ciąży?

Witam serdecznie. Prawdopodobieństwo ciąży w przypadku antykoncepcji wspieranej stosunkiem przerywany albo prezerwatywą jest bardzo małe. Objawy raczej są wynikiem wahań hormonalnych połączonych z procesem zapalnym.