Zmiana Lesiplus na Angilette

Stosowałam przez pół roku tabletki Lesiplus (24 4), jednak muszę je odstawić. Lekarka zapisała mi Belarę (21 7), ale z powodu małej dostępności farmaceutka poleciła mi Angilette, jako odpowiednik. Na ulotce Belary jest napisane, że w przypadku zmiany tabletek należy zrobić przerwę, a w ulotce Angilette - żeby tej przerwy nie robić. Zastanawia mnie to, ponieważ skład tych tabletek jest identyczny. Co w takim wypadku powinnam zrobić?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

najbezpieczniej zrobić przerwę. W czasie przerwy proszę stosować inną formę antykoncepcji np. prezerwatywę.

Pozdrawiam.