Zmiana na dziąśle po przypadkowym stosunku

Witam! Mam 21 lat. Tydzień temu przydarzył mi się przypadkowy stosunek seksualny (tradycyjny, bez żadnych anali, orali itp). Nie mam żadnych zmian na penisie, żadnych krost, wrzodów, nie boli mnie ani nie piecze, również przy oddawaniu moczu wszystko jest ok. W równy tydzień po tym zajściu wyskoczyło mi coś w jamie ustnej na dziąśle (narządy płciowe bez jakichkolwiek zmian). Jest to dość mocno bolesne (dopiero gdy posmaruję sacholem ból lekko ustępuje). Czy jest możliwe, aby to była kiła, ew. jakaś inna choroba związana z tym właśnie zajściem (moje usta nie miały żadnego kontaktu z jej narządami płciowymi), czy jest to zwykły zbieg okoliczności? Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam!
Niestety nie opisał Pan dokładnie charakteru zmiany. Biorąc pod uwagę lokalizację i ból można przypuszczać, że zmiana sugeruje aftę. Afty to nadżerki lokalizujące się w obrębie jamy ustnej. Ich przyczyną może być przemęczenie, niedobory witamin i pierwiastków lub uraz w obrębie jamy ustnej. Wydaje się, że jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna. Jeśli chodzi o kiłę to zmiana pierwotna lokalizuje się w miejscu kontaktu seksualnego, a więc skoro nie było seksu oralnego, a u partnerki nie było zmiany pierwotnej w obrębie jamy ustnej to można wykluczyć taką przyczynę. W tej chwili wystarczy leczenie odkażające i unikanie podrażnień zmienionej okolicy. Zmiana powinna się wygoić w ciągu kilku dni, w przypadku braku gojenia lub zaostrzenia objawów należy zgłosić się do lekarza rodzinnego. Pozdrawiam serdecznie!

Lek. Karol KazirĂłd-Wolski

proszę skonsultować się z periodontologiem
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk