Zmiana na wątrobie w badaniu USG

Witam! Mój mąż miał robione USG ze względu na ból w prawym nadbrzuszu. Oto wynik: Wątroba niepowiększona o nieco wzmożonej echogeniczności z obecnością w okolicach pęcherzyka żółciowego zmiany litej o niejednokrotnie obniżonej echogeniczności 1,6x1,9cm do dalszej diagnostyki. Pęcherzyk żółciowy, drogi żółciowe, trzustka, nerki i śledziona w normie. Przestrzeń zaotrzewnowa prawidłowa. Aorta brzuszna nieposzerzona. Pęcherz moczowy gładkościenny. Ponadto miał robione badania krwi, moczu i EKG, wszystko w normie. Z badań biochemicznych tylko podwyższony alat - 49,6 i glukoza 109. Co oznaczają takie wyniki? Jakie powinien podjąć dalsze kroki leczenia. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Trudno mi określić na podstawie samego USG jamy brzusznej czym może być ta zmiana w wątrobie. Zmiana jest niewielka w porównaniu do dużej (15 cm w osi długiej) wątroby i ma charakter być może naczyniaka, być może jest przejawem ogniskowego odtłuszczenia wątroby i raczej ma charakter łagodny. W takim wypadku najczęściej zaleca się pogłębienie diagnostyki poprzez wykonanie TK lub też rezonansu magnetycznego jamy brzusznej. O wszystkim zadecyduje bezpośrednio lekarz prowadzący.