Zmiana naczyniowa i zaniki w MRI głowy

Witam! Proszę o interpretację wyniku męża. Badanie MRI głowy. Niewielkie zmiany zanikowe korowe półkul móżdżku i okolic skroniowych. Układ komorowy nadnamiotowy położony pośrodkowo. W istocie białej podkorowej prawej okolicy ciemieniowej widoczne niewielkie ognisko podwyższonego sygnału t2-zależnych i sekwencji flair, wielkości 7x4 mm, budzące podejrzenie zmiany naczyniopochodnej. Poza tym intensywność sygnału ze struktur mózgowia jest prawidłowa, wyodrębniających się zmian ogniskowych nie uwidoczniono. Umiarkowane zmiany nieżytowe zatok szczękowych. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bez danych na temat objawów jakie prezentuje małżonek, a także przyczyny wykonania badania, nie jest możliwa prawidłowa interpretacja badania. Należy je interpretować wraz z obrazem klinicznym i najlepiej, żeby dokonał tego lekarz kierujący.

Opisywana zmiana, o charakterze prawdopodobnie naczyniopochodnym, być może będzie wymagać dalszej diagnostyki w postaci tomografii komputerowej z kontrastem.

Zmiany zanikowe okolic skroniowych i móżdżku można interpretować tylko razem z obrazem klinicznym.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.