Zmiana niedokrwienna, problemy z pamięcią i tiki a udar

Zrobilam mri, w ktorym wyszlo, ze mam zmiane niedokrwienna 3 mm.Mam problemy z oddychaniem, pamiecia, tikki. Czy to oznacza, ze przybylam udar?

Kiedyś udar mózgu rozpoznawało się gdy występowały kliniczne objawy niedokrwienia tkanki mózgowej lub krwotoku ( zależnie od rodzaju udaru), obecnie udarem można nazwać również ogniska nieme.
Zmiany naczyniopochodne w mózgu są wynikiem miejscowego niedokrwienia tkanki mózgowej.
Najczęściej powstają jako konsekwencja chorób sercowo-naczyniowych, z których najczęściej wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hipercholesterolemię. Poza tym ważnym czynnikiem ryzyka jest palenie papierosów, cukrzyca i miażdżyca tętnic domózgowych.
Inne są natomiast przyczyny u osób młodych.
Należałoby wykonać badanie układu sercowo-naczyniowego, wykluczyć schorzenia hematologiczne i układowe
W tym wypadku należałoby wykonać echo serca (najlepiej przezprzełykowe) celem wykluczenia drożnego otworu owalnego, holter EKG w kierunku zaburzeń rytmu serca, oraz usg tt domógowych.
Z badań laboratoryjnych należy oznaczyć układ krzepnięcia, lipidogram, homocysteinę, wykonać badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego oraz chorób układowych.
Wiem, że brzmi to mądrze i skomplikowanie ale dobry lekarz będzie wiedział o co chodzi.

Jedna zmiana nie jest powodem do niepokoju i może być przypadkowym i bez znaczenia znaleziskiem jednak ze względu na inne objawy wskazana jest konsultacja neurologiczna