Zmiana niejasnego charakteru w warstwie korowej nerki w wyniku USG

witam, bardzo proszę o interpretację mojego wyniku usg : w warstwie korowej nerki lewej hyperechogeniczna zmiana śr 10mm niejasnego charakteru - AML? zmiany bliznowate? pozostałe narządy w normie

Magdalena StusiĹska

AML to angiomiolypoma czyli łagodny guz nerki. Zmiana wielkości 10mm jest zmianą niewielką- jednak wymaga dalszej diagnostyki.