Zmiana ogniskowa na badaniu rezonansu magnetycznego piersi

MR piersi. Mam 43 l. Po 2 operacjach zmian łagodnych. Wynik MR: Obie piersi o gruczołowym utkaniu, obustronnie narastające, symetryczne wzmocnienie kontrastowe w zakresie tkanki gruczołowej KGZ obu piersi, nie można wykluczyć komponenty zapalnej. W piersi lewej widoczna obwodowo, niejednorodnie wzmacniająca się zmiana ogniskowa z komponentą tkanki tłuszczowej i gruczołowej śr. 13 mm - hamartoma? Obustronnie widoczne pojedyncze torbiele do 8 mm. BIRADS 0, kontrolne badanie MR i mammografia.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W badaniu wykryto zmianę, która przypomina w obrazie hamartoma. Jest to zmiana typu łagodnego powstała na tle zaburzeń rozwojowych. Powinna Pani udać się do lekarza prowadzącego, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.