Zmiana ogniskowa normoechogeniczna niejednorodna z hypoechogeniczną otoczką

Dzień dobry proszę o interpretacje wyników usg tarczycy prawy płat 16-18-55mmv=8,0plat lewy15-20-46mmv=7,1ml ciesn3,0mm gruczoł tarczowy-normoechogeniczna,nieco niejednorodnyP3-zmiana ogniskowa normoechogeniczna niejednorodna z hypoechogeniczna otoczka wielkość 6-6-7,7mm węzły chłonne niepowieszony dodam ze mama miała raka tarczycy i urodziłam dziecko z góry dziękuje za odpowiedz

Zmiana raczej nie budzi podejrzenia raka w badaniu USG, ale żeby dość jednoznacznie ocenić czym jest guzek należałoby wykonać biopsję cienkoigłową z oceną cytologiczną pobranego materiału. O dalszym postępowaniu musi zadecydować endokrynolog prowadzący.