Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana ogniskowa tarczycy a leki psychotropowe

Witam. Na zdjęciu usg tarczycy widać u mnie zmianę ogniskową 6mm normoechogeniczna i jeszcze torbiel 4mm . Wszystkie kolejne badania mam w normie. Czy leki psychotropowe mogą zmieniać wynik badania krwi. Mam trudności z przełykaniem i chrypkę. Czy to może być rak? Dodam że oprócz tego męczy mnie niskie ciśnienie zawroty i bule głowy. Większość lekarzy gdy tylko mowie że jestem pacjentką psychiatryczną nie traktuje mnie poważnie. A ja się niepokoje.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Oczywiście leki psychotropowe mogą powodować zmiany w zakresie parametrów krwi oraz wywoływać skutki uboczne przejawiające się licznymi, różnymi objawami. Trudności w połykaniu oraz chrypka czy niewielkie zmiany w zakresie tarczycy wcale nie muszą od razu oznaczać występowania nowotworu. Można w tej sprawie jeszcze skonsultować się z endokrynologiem i laryngologiem, aby upewnić się czy wszystko jest w porządku.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy