Zmiana ogniskowa tarczycy a leki psychotropowe

Witam. Na zdjęciu usg tarczycy widać u mnie zmianę ogniskową 6mm normoechogeniczna i jeszcze torbiel 4mm . Wszystkie kolejne badania mam w normie. Czy leki psychotropowe mogą zmieniać wynik badania krwi. Mam trudności z przełykaniem i chrypkę. Czy to może być rak? Dodam że oprócz tego męczy mnie niskie ciśnienie zawroty i bule głowy. Większość lekarzy gdy tylko mowie że jestem pacjentką psychiatryczną nie traktuje mnie poważnie. A ja się niepokoje.

Oczywiście leki psychotropowe mogą powodować zmiany w zakresie parametrów krwi oraz wywoływać skutki uboczne przejawiające się licznymi, różnymi objawami. Trudności w połykaniu oraz chrypka czy niewielkie zmiany w zakresie tarczycy wcale nie muszą od razu oznaczać występowania nowotworu. Można w tej sprawie jeszcze skonsultować się z endokrynologiem i laryngologiem, aby upewnić się czy wszystko jest w porządku.