Kobieta , 29 lat Witam. Na zdjęciu usg tarczycy widać u mnie zmianę ogniskową 6mm normoechogeniczna i jeszcze torbiel 4mm . Wszystkie kolejne badania mam w normie. Czy leki psychotropowe mogą zmieniać wynik badania krwi. Mam trudności z przełykaniem i chrypkę. Czy to może być rak? Dodam że oprócz tego męczy mnie niskie ciśnienie zawroty i bule głowy. Większość lekarzy gdy tylko mowie że jestem pacjentką psychiatryczną nie traktuje mnie poważnie. A ja się niepokoje.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Tomasz Stawski 84
Lek. Tomasz Stawski Chirurg, Jaworzno 84 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Oczywiście leki psychotropowe mogą powodować zmiany w zakresie parametrów krwi oraz wywoływać skutki uboczne przejawiające się licznymi, różnymi objawami. Trudności w połykaniu oraz chrypka czy niewielkie zmiany w zakresie tarczycy wcale nie muszą od razu oznaczać występowania nowotworu. Można w tej sprawie jeszcze skonsultować się z endokrynologiem i laryngologiem, aby upewnić się czy wszystko jest w porządku.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy glukozy może dać wiele informacji o tym, co dzieje się wewnątrz organizmu, a nawet co może się stać (np.
  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Hormony - charakterystyka, choroby endokrynologiczne

Przytarczyce - charakterystyka, zaburzenia, objawy, leczenie

Przytarczyce - charakterystyka, zaburzenia, objawy, leczenie

Nieprawidłowa praca niewielkiego gruczołu, jakim są przytarczyce, może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zaburzenie pracy przytarczyc może prowadzić do niedoczynności i nadczynności. Poznaj objawy charakterystyczne...