Zmiana opatrunku po zabiegu wycięcia znamion

Witam serdecznie W dniu wczorajszym miałam wycięte dwa znamiona. Mam założone opatrunki. Za 10 dni mam wyznaczona date ściagniecia szwów. Jednak przez okres świąteczny myślę, że warto zmienic opatrunek. Czy mam przemyc rane octeniseptem a potem spirytusem salicylowym? Czy jeśli lekarz nie kazał zmieniac opatrunku czy moge go sama zmienic czy lepiej podejsc do placówki?? Z góry dziękuję za rade

Wystarczy sam oktanisept. Spirytus salicylowy nie jest najlepszy. Jeśli lekarz nie zalecił zmiany opatrunku to pewnie uważa , że nie ma konieczności . W razie zabrudzenia , zakrwawienia, swędzenia itp. warto jednak odświeżyć opatrunek odmaczając go a nie zrywając wodą utlenioną a potem spryskać octaniseptem .

Jeśli lekarz nie zalecił zmiany opatrunku to można go pozostawić aż do czasu ściągnięcia szwów. Obecnie stosuje się nowoczesne opatrunki, które mogą być stosowane długoterminowo, bez niekorzystnego wpływu na ranę.