Zmiana orzeczenia o kształceniu specjalnym

Mój syn ma orzeczenie o kształceniu specjalnym w szkole. Na chwilę obecną uważam, że nie potrzebnie, gdyż syn ma same 6 a inne dzieci nie nadążają z realizacją bieżącego materiału i mają zorganizowane przez nauczyciela zajęcia dodatkowe mające na celu podciągnięcia się w nauce. Nauczyciele mu w niczym nie pomagają...PPP chyba poniosła wyobraźnia namawiając mnie na orzeczenie, które ma miec aż do 3 klasy podstawowej, gdzie obecnie jest w 1. Czy poradnia może cofnąć orzeczenie?

Witam,
skoro syn dobrze sobie radzi,to rozumiem,że chodziło o inną formę "specjalnego traktowania",np.skierowanie do klasy integracyjnej,gdzie jest opieka dwóch wychowawców i więcej uwagi dla jednego dziecka.Prosze dopytać,gdyż powodem może być inne zaburzenie, niezwiązane z intelektem/autyzm,asperger,niedojrzałośc układu nerwowego/ a w przypadku nadmiernych ambicji syna,narażenie go na rozwój nerwicy i podobnych zaburzeń lub pogłębienie obecnych.

Warto skosnultować sie z Poradnią w tej sprawie. Pomocna będzie opinia nauczycieli o uczniu, a także jego bieżące wyniki w nauce.